Спомин святого Вікентія де Поля

0
56

27 вересня в Римсько- католицькій Церкві згадуємо
святого Вікентія де Поля

Вікентій народився в 1581 році в селі неподалік від Дакса в бідній селянській родині. Гасконь була в цей період одним з найбідніших регіонів Франції. Завдяки щасливому випадку і заступництву місцевого поміщика, що помітив неординарний розум хлопчика, Вікентій зміг отримати загальну освіту в Даксі, потім вивчити богослов’я в Тулузі. В 1600 році висвячений на священика.

Під час однієї з поїздок на південь був узятий в полон берберами і відвезений в Туніс у рабство. В 1607 році був звільнений, але зміг повернутися на батьківщину лише в 1612 році, був призначений настоятелем невеликого приходу біля Парижа.

Сильний вплив на формування його поглядів зробило три особистих знайомства: зі знаменитим богословом кардиналом Берюлем, погляди якого дуже імпонували Вікентію і який дуже допоміг молодому священикові в перший період його паризького життя; зі святим Франциска Сальського, а також з Корнелієм Янсеном, вчення якого, згодом відоме як янсенізм, Вікентій не прийняв і надалі активно з ним боровся.

Протягом наступних 10 років виконував обов’язки капелана в родині знатного генерала де Гонді, в чиїх володіннях постійно спілкувався з бідними селянами. Цей життєвий досвід сильно вплинув на нього, і вся подальша діяльність Венсана проходила під знаком допомоги хворим і бідним.

Другою важливою справою, якій св. Вікентій присвятив життя, було підвищення морального рівня і рівня освіти священиків. У першій половині XVII століття у Франції занепад серед кліру був жахливим — багато священиків не вміли ні читати, ні писати, в монастирях традиції були забуті, дисципліна розхиталася, і поряд з невіглаством панувала відкрита аморальність.

В 1625 році св. Вікентій заснував Конгрегацію Місіонерів або конгрегацію Отців Лазаристів (по імені монастиря св. Лазаря, де розташовувалася резиденція конгрегації). В 1633 році папа Урбан VIII затвердив її конституцію, і в тому ж році св. Вікентій разом з герцогинею Луїзою де Маріяк створив Конгрегацію Дочок милосердя, головною справою якої стала допомога бідним, хворим, кинутим дітям і каторжникам.

Однією з головних заслуг святого Вікентія є створення стрункої системи підготовки священиків: семінарії і семінарій. Роботою над створенням цієї системи у Франції він займався з 1626 року до самої смерті. Сам він заснував 18 семінарій і безліч шкіл. Система швидко поширилася на сусідні з Францією країни, що мало колосальне значення у поліпшенні рівня освіти кліру і його моральному вихованні.

Помер св. Вікентій в 1660 році в Парижі. Папа Бенедикт XIII проголосив його блаженним 13 серпня 1729 року, а папа Климент XII канонізував 16 червня 1737 року. Мощі святого зберігаються в капелі, названій на його честь, на вулиці Севр в Парижі. День пам’яті у католицькій церкві — 27 вересня.

Зображають святого в чорному чернечому вбранні й у плащі. Атрибути – дитя на руках або поруч, ангел, розп’яття, полум’яне серце в руках.

Покровитель заснованих згромаджень, благодійних організацій, особливо католицьких, кліру, підкидьків, в’язнів, лікарень.

Джерело: Римсько-католицька парафія Пресвятої Діви Марії з гори Кармель
у м. Снятин

Фільм: Святий Вікентій де Поль

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.