П’ять причин, чому так важливо молитися за померлих (Слуги Божий о. Венантій Катажинєц, францисканець)

0
196
«Якби тільки одна душа мала би бути приречена потрапити до пекла,
 чи не повинен боятись кожний з нас, щоб нею не бути»
З нотаток о. Венантія Катажиньца

В минулому році виповнилось 100-ліття від дня смерті слуги Божого о. Венантія Катажиньца, францисканця. Йосиф Катажинєц (згодом отець Венантій) народився 7 жовтня 1889 року в сім’ї Яна і Агнеси, з родини Коздровицьких, у селі Обидові, розташованому на відстані 46 км на Північний Схід від Львова, неподалік Кам’янки-Струмилової (після Другої світової війни перейменованої на Кам’янку-Бузьку). Під час навчання у педагогічній семінарії, проживав у Львові у гуртожитку на вул. Сапіги (тепер вул. С. Бандери), навчався у францисканській семінарії на вул. Короленка. Отже, з упевненістю можна сказати, що він був наш земляк і ходив тими вулицями якими ходимо тепер і ми.

Слуга Божий, Венантій Катажинєц, пройшов складну і тернисту дорогу до священства, але усі, хто його знали говорили про його скромність, а також велику вірність і відданість своєму покликанню. Знайомство і приятельські стосунки з ним дуже цінував св. Максиміліан Марія Кольбе. Після смерті о. Венантія о. Максиміліан неодноразово просив свого друга про допомогу у важких справах і завжди був вислуханий! Нещодавно розпочався беатифікаційний процес о. Венантія Катажиньца, і багато людей отримують благодаті за його заступництвом… інформацію про слугу Божого Венантія Катажиньца можна почерпнути на присвяченій йому інтернет-сторінці: wenanty.pl.

Власне там ми довідались, що особливим i важливим елементом життя слуги Божого Венантія Катажиньца була молитва за душі, які терплять у Чистилищі. В його Бревіарії, який зберігається в архіві францисканського монастиря в Кальварії Пацлавській, знайдено брошурку з молитвами за душі, які терплять у Чистилищі.

Для тих хто прагне інтенсивно молитись за померлих братів і сестер, які випередили нас у дорозі до вічності і очікують радісну зустріч у Домі Небеcного Отця, архієпископ Адам Шаль 25 березня 2020 р. затвердив, для приватної практики, молитви Братства Чистилищних Душ Отця Венантія Катажиньца. Щоб долучитись до цього Братства не потрібно писати заяву про бажання стати його членом, не потрібно нікуди посилати своїх даних, вистачить тільки молитись щодня молитвами за душі, які терплять в Чистилищі, які будуть подані нижче.

Необхідність молитви за померлих

У нотатках о. Венантія знаходиться запис про п’ять причин, чому потрібно молитися за померлих:

1.   Біль є справжній
2.   Душі – це наші рідні
3.   Ти теж можеш туди потрапити
4.   Молитва за інших принесе тобі радість
5.   Це зовсім не важко

Згадаймо вчення Церкви, щодо померлих вірних.
Ось що говорить Катехизм Католицької Церкви:

1030  Ті, що вмирають у ласці й приязні Божій, але ще недосконало очищені, хоча мають запевнення про своє вічне спасіння, після смерті переходять очищення, щоб здобути святість, необхідну для входження до небесної радості.

1031  Це остаточне очищення вибраних Церква називає Чистилищем, яке цілковито відрізняється від кари проклятих. Церква сформулювала доктрину віри стосовно Чистилища переважно на Соборах у Флоренції (Пор. Флорентійський Собор: DS 1304.) і Триденні (Пор. Тридентський Собор: DS 1820; 1580.). Церковна Традиція, покликаючись на деякі тексти Св. Письма (Наприклад: 1 Кор. 3, 15; 1 Пт. 1, 7.), говорить про вогонь очищення:

«Що стосується невеликих провин, то треба вірити, що перед судом існує вогонь очищення, бо так твердить Той, Хто є Правдою: коли хтось говорить хулу на Духа Святого, то це йому не буде прощено ні в цьому житті, ні в майбутньому (Мт. 12,31-32). З цього твердження ми можемо зрозуміти, що деякі провини можуть бути прощені в цьому житті, а деякі з них – у майбутньому» (Св. Григорій Великий, Діалоги, 4,41, 3.).

1032 Це вчення спирається також і на практику молитви за померлих, про яку вже говорить Святе Письмо: «Тому він [Юда Макавей] і приніс жертву переблагання за мертвих, щоб вони звільнилися від гріха» (2 Мак. 12,46). Від найраніших часів Церква вшановує пам’ять померлих і молилась за них, приносячи за них зокрема євхаристійну жертву (Пор. Ліонський Собор: DS 856.), щоб, очищені, вони могли дійти до блаженного бачення Бога. Церква також рекомендує давати милостиню, здійснювати відпусти і покутні діла заради померлих:

«Помагаймо їм і пам’ятаймо про них. Якщо сини Йова були очищені жертвою свого отця (Пор. Іов 1, 5.), чому ми сумніваємося, що наші жертви за померлих приносять їм певну втіху? Не вагаймося допомагати тим, що відійшли, і жертвуймо за них наші молитви» (Св. Іван Золотоустий, Бесіда на І Послання до Коринтян, 41, 5.).

Отже нашим завданням, як Церкви, яка ще на землі є допомогти Душам у Чистилищі у проходженні очищення і досягнення того стану святості, до якого кожний з нас був покликаний під час Святого Хрещення. Згідно з навчанням Церкви допомагає їм в цьому кожна наша жертва за них, а саме: молитви за померлих, а особливо Євхаристійна Жертва, але також милостиня, відпусти і діла покутні. (пор. ККЦ 1032).

Душі в Чистилищі вже самі собі нічим допомогти не можуть, але силою таємниці Сопричастя Святих, можуть випрошувати благодаті, а отже, через їх заступництво ми можемо випрошувати благодаті для себе. Молячись за душі в Чистилищі ми можемо попросити для них Небо, а відтак помножити кількість безіменних святих, що виславляють Бога у вічності…..

Пам’ятаймо, що молитва за померлих актуальна не тільки у листопаді, коли Церква особливо нагадує про потребу молитви за померлих. Практику молитви за померлих мало багато святих (св. о. Піо, св. Фаустина, св. Гертруда…) і вони наголошували, що ця молитва має бути витривалою і щирою, тоді вдячні душі померлих допомагатимуть і нам…

Джерело:  Санктуарій св. Антонія, м. Львів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.