Кардинал Краєвський в Харкові: з вірою можемо гори переносити, а що ж натомість закінчити цю безглузду війну! (оновлено)

0
66

Вчора, 19 вересня 2022 р., в Кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, м. Харкова, вечірню Святу Месу очолив кардинал Конрад Краєвський.
Який вчетверте прибув в Україну від імені Святішого Отця Франциска, щоб бути поряд з народом України, який переживає 208 день повномаштабного вторгнення країни- агресора рф.

Співслужили Святу Месу з кардиналом Конрадом Краєвським єпископ-ординарій Павло, місцеві священники на чолі з настоятелем о.Григорієм Семенковим і отці Василіяни зі Свято-Покровський Монастир (Покотилівка). Також був присутній єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан Бутинський і представники міської адміністрації.

На початку Богослужіння з привітальним словом до кардинала Конрада звернувся  єпископ- ординарій Павло, дякуючи за присутність, духовну підтримку і спільну молитву, а на Його руки складаючи подяку для Святішого Отця Франциска за постійну пам’ять, молитву, духовну присутність і матеріальну допомогу в цей нелегкий час для нашої країни.
У своїй проповіді Його Еміненція акцентував увагу на Євангелії в житті правдивого християнина:

” Християнин це той, хто є свідком. Не можна свідчення, що я є християнином, приховати або робити його невидимим. Часом, слова християнина є не так важливі, як свідчення. А це свідчення можна розпізнати через спосіб мого життя.”
А як приклад життя людини, яка прожила своє життя згідно з Євангелієм, кардинал пригадав Святого Йоана Павла ІІ:
“…коли був похорон Папи Йоана Павла II в Ватикані, на домовину Папи поклали Євангеліє. Для чого? Не покладено Мітру, не покладено Чаші, але покладено Євангеліє, тому що Папа Йоан Павло II всі справи свого життя, а також справи Церкви розв’язував згідно з Євангелієм.”

 

На завершення Святої Меси, Його Еміненція звернувся до вірян, які прийшли, щоб разом молитися:

«Папа Франциск хотів, щоб я відвідав Україну, людей, які вже понад  200 днів тривають і моляться, а священники не залишили свою паству.

Від виїзду з Риму я вже проїхав понад 5000 кілометрів. Їдучи від Львова, затримувався в маленьких парафіях, спільнотах, щоб з ними бути, молитися, а також допомогти їх від імені Святішого Отця в дуже конкретний спосіб.
Сьогодні ми були в Ізюмі. Там, де сотні людей були вбиті й похоронені. Папа також дуже хотів, щоб там помолитися. Він щоденно пам’ятає про Україну. У всіх своїх офіційних промовах говорить про Україну. Навіть, як кілька днів тому, коли був з візитом в Казахстані, то сказав: «Не забувайте про кохану Україну!»
За хвилину, після благословіння, хочу роздати всім присутнім розарії, які я привіз з Риму від Святішого Отця.
Коли роздавав їх військовим на лінії фронту, дуже часто, вони відразу вдягали їх на шию. Бо з вірою можемо гори переносити, а що ж натомість закінчити цю безглузду війну.»

Сьогодні кардинал Конрад Краєвський відвідав ще кілька парафій
і завершив свій четвертий візит в Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.