В Кам’янець-Подільській дієцезії встановлений санктуарій Матері Божої Мураховської

0
35

“Величає душа моя Господа
і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм…”

15 серпня 2022 року, в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії єпископ Леон Дубравський встановив новий санктуарій в с. Мурафа, Вінницької області.

Святкова подія відбулась у святині, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої.

Канцлерем курії о. Павлом Басистим був зачитаний декрет про встановлення храму Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії санктуарієм Матері Божої Мурафської (або Мураховської).

У ньому також були перераховані завдання, що випливають зі статуту святині: щоденне прославлення чудотворної ікони, молитва в намірі дієцезії та духовенства, запевнення прибуваючим паломникам усіх засобів для спасіння.

Після прочитання, декрет підписали правлячий єпископ Леон Дубравський і настоятель парафії, який від сьогодні є хранителем санктуарію, о.Павло Павлюк.   

Перед іконою Богородиці лунала молитва за Україну та припинення війни, за всіх захисників та постраждалих від російської агресії.

Ікона Матері Божої Мурафської походить з кінця XVII – початку XVIII ст. і міститься в головному вівтарі (в основі зображення – образ Матері Божої Сніжної).

 

Що означає Санктуарій ?

Санктуарій (від латинського «sanctus» – «святий») – термін, який використовують для опису святих місць; часто санктуарій ототожнюють із храмом чи будівлею, спорудженою на місці, що вважається священним.

Санктуарії відомі ще з прадавніх, дохристиянських часів і зустрічаються в багатьох релігіях. Наприклад, давні слов’яни місця для санктуаріїв зазвичай обирали, відштовхуючись від географічних чи рельєфних властивостей: святинями могли бути вершини гір і великі пагорби, вигини річок, острови чи півострови. А під час христианізації храми й собори часто поставали на священних для язичників місцях, що символізувало передачу їх під особливу опіку Істинного Бога.

У Римсько-Католицькій Церкві санктуарій – це простір, що вважається святим місцем, у якому Бог надприродним чином дарує благодать. Зазвичай санктуарії пов’язані з чудесами, які Господь учинив для Свого люду. Саме тому вони стають популярними місцями паломництв, куди вірні прибувають, щоб особливо близького поспілкуватися з Богом.

Санктуарієм керує хранитель (настоятель), обов’язки якого полягають у піклуванні про паломників, наданні їм вільного доступу до богослужінь і церковних таїнств. Хранитель також виконує адміністративні функції, збираючи і зберігаючи документацію та вотивні дари.

Кодекс канонічного права поділяє санктуарії на типи залежно від влади, яка їх заснувала:

  • дієцезіальний (встановлений дієцезіальним єпископом);
  • національний (встановлений за сприяння Конференції єпископів);
  • міжнародний (встановлений за сприяння Святого Престолу).

 

За матеріалами: https://rkc.org.ua/
Фото: https://ewtn.org.ua/
Відео з Урочистості: https://www.facebook.com/EWTN.Ukraine/videos/524132172820453

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.