Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Свята Меса на Меморіалі жертвам тоталітаризму в П’ятихатках біля Харкова відбулась в неділю 5 вересня 2021 року

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, пам’ятник та на відкритому повітрі
 
В неділю, 5 вересня 2021 року на Меморіалі жертвам тоталітаризму у П’ятихатках, біля Харкова, відбулася Свята Літургія. Святу Месу відправили вікарій катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові, директор РМ “Карітас Спес Харків” отець Войцех Стасевич та капелани Катинського моторейду.
 
На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять, вогонь та на відкритому повітрі
Цей Катинський моторейд – уже двадцять перший. Щороку на початку вересня мотоциклісти з Польщі проїжджають країнами і містами, де були розстріляні їхні співвітчизники, яких взяла у полон Червона армія у вересні 1939-го.
 
Цього року виповнюється 81 рік катинських розстрілів. Близько 22 тисяч поляків – не лише офіцерів, а вчених, інженерів, митців, підступно убили у Харкові, Катині, Биківні та Мєдноє. Саме від назви селища під Смоленськом рейд отримав назву – Катинського.
 
Участь в Святій Месі взяли близько 50 польських байкерів, які прибули до столиці Слобожанщини, щоб ушанувати пам’ять 4302 поляків, які у квітні – на початку травня 1940 року були закатовані в Харкові в застінках НКВС. Своєю присутністю пам’ятний захід вшанували Генеральний консул республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, віце-консули Барбара Качмарчик та Міхал Банашь, харківські байкери, небайдужі парафіяни різних харківських парафій.
 
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, вогонь та на відкритому повітрі
Після закінчення Святої Меси Генеральний консул республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик та учасники рейду поклали квіти та лампади до меморіальної стели жертвам сталінського тоталітарного режиму.
 
 
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, вогонь та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, вогонь та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: пам’ятник та на відкритому повітрі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини