Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

В Харкові попрощались з отцем Юрієм Зімінським MIC

На зображенні може бути: 13 людей, люди стоять та у приміщенні23 серпня 2021 року в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові відбувся похорон першого настоятеля цієї святині отця Юрія Зімінського MIC.
 
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні
Провести священника в останню дорогу до храму прибуло численне духовенство та віряни. Заупокійну Святу Месу очолив ординарій Харківсько – Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук. На початку богослужіння він подякував Богу за дар особи Юрія Зімінського – світоча, серце якого настільки сильно палало любов’ю до Бога і людей, що він зміг запалити безліч вогнищ Божої присутності на Сході України, починаючи з 1991 року і за всі ті справи які Бог сотворив через нього. Владика Павло зазначив, що тільки Господь відає скільки Божої любові пролилось через серце отця Юрія в серця багатьох людей. Він попросив Господа, щоб Він милостиво прийняв душу отця Юрія до Свого Царства і благословив ті зерна, які через нього були засіяні, адже найкращим виразом подяки за священника – це Боже Слово, яке він сіяв, проростає в серцях вірних і приносить добрі плоди. Проповідь виголосив ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський. Його Екселенція знав отця Юрія, адже вони разом навчалися у Ризькій духовній семінарії і упродовж 36 років були добрими друзями.
 
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 8 людей та люди стоять
На зображенні може бути: 6 людей та люди стоять
 
Після звершення останніх похоронних обрядів домовину з тілом отця Юрія Зімінського було перевезено до Храму Святого Сімейства на Олексіївці, на території якого отець Юрій був похований.
 
Біографічна довідка:
 

Отець Юрій Зімінський народився 10 вересня 1960 року. Здобув середню освіту в м. Хмельницькому. Після чого проходив військову службу в Радянській Армії. Священницькі свячення він отримав 27 травня 1990 року, після закінчення Ризької духовної семінарії. Під час навчання в семінарії прийняв рішення вступити підпільно до Конгрегації Отців Маріянів і в 1985 році склав вічні обіти Богу. Після повернення з Прибалтики йому довелось служити священником в Києві. Був капеланом у Чорнобильській зоні, спричинився до передачі віруючим храму святого Олександра, біля котрого в люті морози відправляв Святі Меси разом із Отцем Крапаном.

7 січня 1991 року отець Юрій відправив першу післявоєнну Святу Месу на сходах невідданого храму Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові, куди приїхав на запрошення місцевих католиків. У квітні цього ж року отець Юрій був призначений настоятелем Римсько-католицької парафії в Харкові по розпорядженю єпископа-ординарія Київсько-Житомирської дієцезії с.п. Яном Пурвінським. А восени храм Успіння Богородиці по вулиці Гоголя- 4, було віддано католикам. У грудні 1991 року виповнилося 100 років з моменту його освячення. Отець Юрій Зімінський МІС заснував в місті Харкові редакцію журналу “Слово між нами” – українською та російською мовами і довгий час був головним редактором. Варто ще підкреслити, що о. Юрій спричинився, щоб до Харкова приїхали працювати Сестри монахині. А саме Сестри Серцянки, Сестри Гоноратки, Сестри Оріоністки, Сестри Шаритки святого Вікентія де Поль, Сестри Францисканки, Сестри Кармелітанки, Сестри Євхаристки. Також о. Юрій причинився, щоб до Харкова приїхали працювати Отці Місіонери святого Вікентія де Поль.

З 2008 по 2015 рік отець Юрій служив настоятелем парафії Святого Климента Римського в місті Севастополі. У 2014 році отець підтримував своїми молитвами і поставою українських військових, які мали залишити Крим. Це сталося без жертв і коштувало отцю здоров’я.

Вільно володів українською, російською, польською та німецькою мовами.

Відійшов до Господа отець Юрій Зімінський MIC 18 серпня 2021 року у віці 60 років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини