Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук очолив урочисту Службу Божу у м.Бар (Вінницька обл.) з нагоди спомину покровительки храму св.Анни

Як повідомляє CREDO, у понеділок, 26 липня 2021 року, у м.Бар (Вінницька обл.) відбулася урочиста Служба Божа з нагоди спомину покровительки храму св.Анни.  

 

Урочисту Службу Божу очолив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук у співслужінні з 22 священниками. На свято прибуло чимало вірян із сусідніх парафій.     Під час проповіді єпископ Павло говорив про батьків Богородиці — святих Йоахима та Анну. 

У житті Йоахима і Анни чітко видно, як Бог будує дім. Хто вони такі, ким вони були, який був їхній соціальний статус? В очах людей вони були відкинуті і забуті. Згідно ізраїльської традиції, оскільки вони не мали дітей, вони не мали Божого благословення. А якщо Бог їх не благословляє, то і люди їх не шанують. Однак святі Йоахим та Анна були відкриті на Боже будування в своєму житті, тому отримали такий великий скарб – Марію, яка стала матір’ю Божого Сина. Ми також можемо, як Йоахим і Анна дозволити Богу побудувати дім. Вони вчать нас відкритості на Боже будівництво в нашому житті. Не завжди для нас зрозуміло будівництво Бога, але з часом виявиться Його мудрість.    

Як ілюстрацію справжніх відносин з Богом і відкритості на Божу волю, єпископ розповів розмову батька зі своєю донькою. «Одного разу донька сказала батькові: Тату я тебе люблю, а батько відповів: я тебе в два рази більше. Донька продовжила: Я тебе люблю в десять раз більше. Батько в свою чергу сказав що він любить доньку в сто раз більше. Коли вони дійшли до мільйона, в доньки закінчилися цифри, бо вона більше не знала, тому вона ствердила: Я тебе люблю цілим серцем. І тут математика закінчилася».     Владика підкреслив, що Бог дивиться на глибину серця. Можемо поставити питання: Чи я Бога люблю усім серцем? Кожен говорить про те чим живе. Коли спілкуємося з кухарем, то через кілька хвилин він обов’язково перейде на кулінарні теми. Коли говоримо з механіком, то за певний час він буде говорити про техніку. Коли говоримо з монахинею, то за якусь мить вона буде говорити про богопосвячене життя, коли зустрінемо священника, він буде говорити про Бога. Людина говорить про те, чим живе. Так і в духовному житті ми свідчимо про те, чим живемо в глибині. Якщо своїм нутром людина шукає Бога, питає як Він хоче, яка Його воля, тоді це буде виражатися назовні і переміниться в добрі діла.    

Після Святої Меси навколо храму відбулася процесія з Пресвятими Дарами та урочисте благословення. Потім було благословення водіїв та освячення транспортних засобів. І на завершення святкування парафіяни частували гостей.                                                                                                                                                  

         

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини