Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

У Кам’янському Дніпропетровської області вшанували репресованих священників

У суботу, 10 квітня, в місті Кам’янське відбулося урочисте відкриття і освячення меморіальної дошки священникам римо-католицького храму святого Миколая, які постраждали від тоталітарного режиму. Пам’ятку освятив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.

Про це повідомляє Credo.

В урочистій Святій Месі та церемонії відкриття також взяли участь єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, перший настоятель храму святого Миколая в Кам’янському від часу відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні отець Мартін Янкевич, кустош Кустодії України Ордену Братів Менших Капуцинів брат Блажей Суска, брати-капуцини з Кам’янського та Дніпра, отці-салетини з Кривого Рогу, представники греко-католицького духовенства та численні вірні.  

У своїй проповіді під час Святої Меси єпископ Павло заохотив присутніх дати відповідь на питання «Для чого ти тут?»: «Це питання ставлять тобі ці священники, відвагу і перемогу в Ісусі Христі яких ми сьогодні святкуємо, і дякуємо Богу, що Він в них переміг. Вони були відважні і сильні не своєю силою. Вони боялися, тремтіли, плакали, їм боліло, в них був вибір – могли б відмовитися і піти, могли б втекти, могли б зректися, могли б сказати: „Все, досить!” — і ще б трохи пожили. Вони по-людськи, так насправді, були слабкими. Їхнє свідчення, їхній приклад нам дає відповідь на питання “Для чого ти тут?“».   

 

«Наше святкування, наша прослава Господа за Його перемогу в житті цих священників для нас не буде мати жодного сенсу, – підкреслив проповідник, -якщо в наших серцях ці свідки не породять іще більше прагнення Бога, іще більший осуд гріха, тобто назвати зло злом, а гріх – гріхом.»    

Після освячення меморіальної дошки, звертаючись до присутніх, брат Блажей Суска OFMCap, наголосив: «Життя цих священників були занурені в крові Ісуса Христа. Ця дошка їм не потрібна, вони вже в славі Отця, але вона дуже і дуже потрібна нам, щоб ми згадували їхнє життя, їхню вірність та їхню кров, щоб ми знали, звідки коріння нашої віри.»    

Отець Мартін Янкевіч, перший настоятель храму святого Миколая від часу відновлення структур РКЦ, нагадуючи вірним про обов’язок, який вони отримали під час Хрещення, висловив сподівання, «що на цій землі і в цьому храмі, на цих вулицях буде прославлений Господь, воскреслий Христос, вашими словами і вашим життям.»     Присутні на святкуванні гості також мали можливість переглянути виставу, сюжет якої передає історію переслідування священників храму святого Миколая в Кам’янському. Сценарій був підготовлений парафіянами на основі архівних документів, протоколів допитів священників та свідченнях очевидців.    

На завершення настоятель парафії святого Миколая брат Адам Врубель OFMCap передав єпископу Павлу Гончаруку папку із архівними документами стосовно справи отця Якова Розенбаха, які вдалося знайти парафіянам, висловлюючи надію, що вони сприятимуть у справі беатифікації священника.    

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини