Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Як встигнути пережити Адвент? Три поради від єпископа Павла Гончарука

Минає тиждень за тижнем, до Різдва залишається дедалі менше часу, а ми цього й не помітили? Сайт CREDO поспілкувався з єпископом Павлом Гончаруком, ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії, про те, як встигнути плідно пережити той час Адвенту, що нам залишився. Пропонуємо вашій увазі кілька корисних духовних порад від єпископа, що допоможуть нам гідно підготуватися до Різдва Христового.

Зосереджуйтеся на тому, що насправді має значення Неділя Gaudete, яка говорить нам про радість від близькості Господа, також нагадує про те, на чому ми маємо зосередити свою увагу в цей період. Дуже багато в житті залежить від того, на чому ми зосереджуємося, про що роздумуємо, на що націлене наше мислення. Бо з тим, куди спрямовано наше мислення, пов’язано й те, куди будуть спрямовані наші емоції, почуття й ціле наше серце. Потрібно більше часу присвячувати роздумам над тим, що Господь є тут, звертатися до видимих знаків Його присутності. Наприклад, ми всі маємо вдома хрести та ікони. Варто зробити собі духовну постанову щоразу, коли ми дивимося на такий матеріальний знак присутності Бога, казати собі: «Господи, Ти є тут; Господи, Ти біля мене».

Звертайтеся до Бога і в тривозі, і в радості Якщо нас атакують якісь страхи і тривоги, з ними треба негайно звертатись до Бога. У скрутні часи можна просто повторювати: «Ісусе, порятуй мене; Господи, допоможи мені». Усі наші проблеми — так само як і радощі — варто нести одразу до Бога, скеровуючи всю увагу на Його присутність у нашому житті. Не потрібно уявляти цю присутність — бо Він є; потрібно тільки усвідомити, що Бог є тут і зараз. Це буде не лише найкращим приготуванням до святкування Різдва, але також навчить нас правильно переживати різні труднощі та проблеми, що стоять перед нами. Це особливо важливо сьогодні, коли вони гостріші, ніж зазвичай.

Подбайте про інформаційну гігієну Потрібно обирати те, що дає нам мир і спокій, і відповідно — рішуче відкидати все те, що його в нас відбирає. Якщо ми бачимо, що нас занадто непокоїть перегляд новин, або що спілкування з певною групою людей вибиває нас із рівноваги, сіє якісь сумніви, — треба від цього відмовлятися. У нас має бути вироблена певна екологія інформаційного поля. Варто мудро й виважено підходити до того, що ми беремо у своє життя, з огляду на те, який воно дає нам кінцевий результат. Пам’ятаймо, що Господь є завжди з нами — і це найважливіше.

Джерело: CREDO

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини