13 квітня на Меморіалі жертв тоталітаризму, де поховано близько 4000 польських офіцерів, розстріляних навесні 1940 року, відбувся молебень та урочисті заходи по вшануванню пам’яті загиблих. Організатор – Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові.
Молебень очолив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізький Павло Гончарук. До молитви також приєдналися єпископ Василій, Екзарх Харківський (УГКЦ), єпископ Митрофан (ПЦУ) та єпископ Павло Шварц (НЄЛЦУ).
Лист президента Польщі пана Анджея Дуди з нагоди 80‑ї річниці Катинської трагедії зачитав Генеральний консул пан Януш Яблонський.
Нагадаємо історію. У вересні 1939 р. після окупації території Польщі Червоною Армією було захоплено і вивезено у СРСР велику кількість польської військової та адміністративної еліти. Військовополонених було розміщено у кількох таборах: Козельському, Осташківському, Старобільському та інших.
За рішенням вищого керівництва СРСР від 5 березня 1940 року у квітні-травні того ж року було розстріляно приблизно 22 тис. польських в’язнів з цих таборів. Їхні тіла масово поховали поблизу Смоленська (Катинь), Твері (Мєдноє), Харкова (П’ятихатки), Києва (Биківня) та в інших місцях Західної України та Західної Білорусі. У 90‑х роках, коли таємницю злочину НКВС було розкрито, на місці поховань утворено меморіали.