Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Звернення єпископа Павла Гончарука

Дорогі Священики,
Дорогі брати і сестри у Христі,

У зв’язку з введенням в Україні карантину, який триватиме від 12 березня до З квітня 2020 року, прошу вас взяти під увагу та дотримуватися заохочень Конференції Єпископів нашої Церкви у Зверненні з приводу епідемії коронавірусу (№ 6/20) від 12.03.2020 та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) щодо профілактики поширення цієї інфекції від 13.03.2020. Водночас, керуючись почуттям відповідальності за доручену мені дієцезію, вважаю за доцільне поінформувати вас про мої додаткові рішення та рекомендації.

1. Уділення диспенсації від обовязку брати участь уСвМесі

Починаючи від 14 березня 2020 року, своїм декретом (№ 23/20), згідно з кан. 87, §1 Кодексу Канонічного Права, аж до офіційного закінчення періоду карантину на території дієцезії уділяю диспенсації (звільнення) з обов’язку брати участь у недільній Св. Месі наступним вірянам:
а) особам літнього віку від 60 року життя;
б) особам з будь-якими симптомами грипу чи ГРВІ;
в) дітям і підліткам до 18 року життя та дорослим, які безпосередньо за ними доглядають;
г) усім хто відчуває обґрунтований страх заразитися інфекцією коронавірусу.
Для цих осіб відсутність під час Св. Меси в неділю чи обов’язкові урочистості не буде вважатися смертельним гріхом.

2. Можливість дивитися чи слухати СвМесу через телебачення та радіо

Заохочую хворих та осіб, які скористаються зі згаданої диспенсації, перебуваючи вдома пам’ятати про особисту і спільну молитву, особливо про молитву святого Розарію, переживати Св. Месу за допомогою трансляції на Католицькому «Телебаченні Віковічного Слова» (EWTN) або слухати її по «Радіо Марія» та духовно приймати Св. Причастя.

Трансляції EWTN відбуваються через телевізійних провайдерів або безпосередньо з сайту www.ewtn.org.ua з понеділка по п’ятницю о 5:00 год., а в неділю та урочистості з київського прокафедрального храму Св. Олександра о 10:00 год. Натомість слухати Св. Месу через «Радіо Марія» можна з понеділка по суботу о 7:00 та 18:00 год., а в неділю о 10:00 та 18:00 год на сайті www.radiomaria.org.ua або з радіоприймачів (Харків 69,83).

Запрошую всіх вас поставитися до цих рішень з відповідальністю, розумінням та пастирським послухом. Закликаю не піддаватися паніці, але як належить людям віри – довіряти безмежній Божій любові та милосердю!

З пастирським благословенням,
+ Павло Гончарук
Єпископ Харківсько-Запорізький

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини