Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Святі Меси у Харківсько-Запорізькій дієцезії

ДЕКРЕТ
У зв’язку з поширенням пандемії
вірусу «COVID-19»
розпоряджаюсь:

Від 21 березня 2020 року до відкликання в усіх Храмах Харківсько-Запорізької Дієцезії Святі Меси звершувати без участі вірних.
Відвідувати хворих тільки у крайніх випадках. При цьому слід бути розсудливим та зберігати усі правила безпеки, щоб не стати носієм вірусу чи самому не заразитися.
Слід пояснити вірним про можливість примирення з Богом через щирий жаль за гріхи та постанову, що вони при першій нагоді висповідаються перед священиком.
Довести до відома вірних про можливість отримання повного відпусту, котрий Святий Престол уділив у цій складній ситуації.
Похоронні Святі Меси звершувати без участі вірних. Родину померлого заохотити брати духовно участь у Святій Месі за покійного визначаючи конкретну годину. При тому пояснити родичам, що при нагоді священик навідає могилу померлого і освятить її.
Беручи до уваги темпи поширення пандемії, цю ситуацію слід вважати як таку, яка дає право застосовувати, при звершенні інших Таїнств, надзвичайну форму.
Духовним зв’язком з єпископським Осідком у Харкові для вірних може бути трансляція звернення Єпископа та прямі трансляції Святих Мес з Кафедрального Собору у Харкові на сторінці Facebook «Харківсько-Запорізька Дієцезія РКЦ». Трансляція святих Мес відбуватимуться: у неділю о 12:00, у будні дні о 18:30.

+Павло Гончарук
Єпископ Харківсько-Запорізький

о. Григорій Семенков
Канцлер Курії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини