Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Бог є Любов

Це девіз нового правлячого єпископа нашої дієцезії

14 лютого, у свято свв. Кирила та Мефодія, покровителів Харківсько-Запорізької дієцезії, у Харківському катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії відбулися консекрація у єпископи та урочисте введення на кафедру Харківсько-Запорізької дієцезії четвертого від моменту створення дієцезії у 2002 році правлячого єпископа. Цього разу папа Франциск обрав 42-річного священника з України отця Павла Гончарука. У номінаційній буллі, за словами папського нунція Клаудіо Ґуджеротті, зазначено, що отець Павло проявив себе як людина проста, тобто яка не вдягає масок та не боїться визнати свої гріхи, та конкретна, яка вміє розпоряджатись матеріальними цінностями та є послідовна у своїх словах і ділах. Ці якості та досвід отець набував, коли сім років служив настоятелем парафії Святого архангела Михаїла у Дунаївцях (Хмельницька обл.), останнім часом – економом та директором «Карітас-Спес» Кам’янець-Подільської дієцезії, відвідував як капелан зони бойових дій на Сході України.
Вміння розпоряджатись грошима на благо Церкви та пастви є важливим для правлячого єпископа. «Вони мають бути як рушник, яким Ісус Христос під час Таємної Вечері отер ноги учням», – зазначив папський нунцій.
Далі у проповіді він сказав, що Харківсько-Запорізька дієцезія як локальна Церква, доручена єпископській владі отця Павла, особлива. По-перше, дві її області (у церковному вимірі – деканати), Донецька та Луганська, охоплені війною. По-друге, і так було від початку її створення, невелика кількість католиків, розсіяних на великій території, яку займає дієцезія, та немала відстань між містами і населеними пунктами, де розташовані найбільші храми та парафії.
Зворушливим було побажання нунція отцю Павлу Гончаруку стати тим єпископом, який незабаром проголосить, що його дієцезія стала територією миру, а не війни.
Також у проповіді архієпископ Клаудіо Ґуджеротті подякував присутнім батькам отця Павла Гончарука за сина та попросив їх і далі його підтримувати. Далі нунцій звернувся до вірян Харківсько-Запорізької дєцезії і попросив їх прийняти нового архіпастиря та ревно молитися за нього.

Обряд консекрації через спеціальну молитву і накладання рук здійснили архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, попередник новопризначеного єпископа – єпископ Станіслав Широкорадюк – тепер єпископ-коад’ютор Одесько-Сімферопольської дієцезії, та правлячий єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Після цього єпископу Павлу були вручені: Біблія, як дороговказ та Слово, яке він покликаний проголошувати «вчасно і невчасно», перстень як символ обручення із локальною Церквою, головою якої він став, митра, що символізує водночас Христа Царя та терновий вінець, яким Він був коронований. Дві стрічки ззаду митри символізують єдність Старого та Нового Завітів. І, нарешті, жезл (патериця) як символ ординарної влади. Патериця має зігнуту у спіраль верхівку, що нагадує герлигу пастуха. Це символізує Ісуса Христа, Доброго Пастиря, який прагне зібрати увесь Свій народ, щоб ніхто не загинув, але мав життя вічне.

На цю важливу для регіону подію до храму завітав новий голова Харківської обласної державної адміністрації пан Олексій Кучер. Зважаючи на його зайнятість, йому передчасно було надане коротке слово. Пан Олексій, призначений на посаду 5.11.2019 р., за минулих 100 днів керування вже відчув тягар відповідальності влади. Може, тому, у вітальному слові пан губернатор зауважив, що на єпископа-ординарія покладається подвійна відповідальність за реалізацію прийнятої на себе місії: не тільки перед людьми, але й перед Богом. Пан Кучер побажав єпископу Павлу здоров’я, наснаги та Божої допомоги у служінні.

Єпископ Павло Гончарук походить із багатодітної родини. Він народився п’ятим із 13 дітей. На свято приїхали представники з цієї великої сім’ї Гончаруків на чолі із батьками паном Броніславом та пані Марією. Вони усі і прикрасили процесію з дарами під час Літургії Євхаристії. А під час привітання після Святої Літургії від родини висловився її голова, батько нового ординарія. Між іншим він нагадав синові про дар Святого Духа, який найбільше залежить від нашої волі – острах Божий. Він означає острах чинити будь-який гріх, бо навіть найменший гріх ображає Господа. І у своєму подячному слові новий правлячий єпископ Харківсько-Запорізький Павло Гончарук подякував батькам за дар життя та виховання у вірі та остраху Божому.
Але перед усім єпископ Павло подякував Самому Господу. «Бог є любов. Він обдарував мене з любові Своїми дарами. Я їх нічим не заслужив. Він Сам є мої найбільшим даром… Мене часто питають, яка моя програма як правлячого єпископа, що я буду робити. Найбільше я прагну робити те, чого хоче Господь. Я хочу робити все, щоб якнайбільше людей пізнали, що Бог є любов, зустріли Його у своїй душі і були щасливі. Для мене без віри немає життя».
Потім єпископ віддав себе і своє служіння Пресвятому Серцю Ісуса Христа та Непорочному Серцю Діви Марії.

У цей день Конференція римсько-католицьких єпископів України поповнилась апостолом Христовим, який належить до нової генерації священників нашої країни, що навчалися тут вже у часи незалежності. А Харківсько-Запорізька дієцезія Римсько-католицької Церви в Україні отримала нового очільника, який поведе юну локальну Церкву, що у травні досягне свого повноліття, далі дорогою Христа – до духовної зрілості, миру, єдності й святості.

Підробиці події тут.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини