Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії стане отець Павло Гончарук

Єпископом Харківсько-Запорізьким Папа Франциск обрав директора «Карітасу» Кам’янець-Подільської дієцезії о. Павла Гончарука.

Папський декрет про призначення отця Павла Гончарука єпископом-ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні зачитав під час сьогоднішньої св. Меси в урочистість Богоявлення Господнього в Харківському кафедральному соборі Успіння Діви Марії Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті. Єпископ-номінант у своїй першій промові в Харківській катедрі сказав: «Дякую Богу за Його великий дар і покликання, дякую Йому за те, що Він мене кличе далі; і моє велике бажання, велике прагнення мого серця – бути безперешкодним знаряддям у Його руках, щоби Він, послуговуючись мною, міг привести серце кожної людини до Себе… І прошу вас сьогодні про молитву за мене, щоби Господь творив з мене доброго слугу у виконанні Його місії».

Народився Павло Гончарук 16 січня 1978 року в Корначівці поблизу Ярмолинець Хмельницької області в багатодітній (13 дітей) родині Броніслава та Марії Гончаруків. Після закінчення семінарії в Городку продовжив навчання у Варшавському університеті ім. Стефана Вишинського (ліцензіат із канонічного права). 22 червня 2002 року висвячений на пресвітера Кам’янець-Подільської дієцезії. Від 2002 до 2005 року служив вікарієм Кам’янець-Подільського кафедрального храму, від 2010 до 2016 року – був настоятелем у Дунаївцях. До того ж, від 2005 до 2016 року працював захисником подружнього зв’язку в єпископському суді, а 2016 року – призначений суддею дієціезіального суду. Працював також військовим капеланом. Володіє українською, російською і польською, розуміє італійську та німецьку мови.

Урочиста хіротонія новообраного єпископа Павла Гончарука відбудеться під час святкової літургії в Харківському кафедральному соборі Успіння Діви Марії 14 лютого, в день покровителів Харківсько-Запорізької дієцезії – святих Кирила та Мефодія

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини