Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Мандруюча світом свічка

У неділю, 17 листопада, Екзарх Харківський владика Василій передав свічку миру владиці Станіславу Широкорадюку в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії міста Харкова. «Коли розпочалася війна в Україні, католики Німеччини передали нам “свічку миру”, щоб ми молилися за мир на нашій землі та в усьому світі», – зазначив у своєму слові Екзарх Харківський та побажав, щоб парафії Римсько-католицької Церкви продовжили цю місію. У відповідь єпископ Станіслав Широкорадюк підтримав ініціативу молитви за мир та запевнив, що свічка помандрує не лише на Харківські терени, а й на Луганщину та Донеччину.Варто додати, що у Харківському Екзархаті акція «Мандруюча світом свічка» («Wanderfriedenskerze») тривала понад рік. У лютому 2018 р. дієцезія Лімбургу РКЦ передала свічку владиці Василію Екзарху Харківському УГКЦ, щоб християни різних конфесій молилися за мир в Україні та світі.
29 квітня 2018 року акція розпочалася з парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Харкова, опісля свічка «мандрувала» парафіями Екзархату.

Молитовна акція «Wanderfriedenskerze» («Мандруюча світом свічка»)

Під впливом терористичних нападів в Нью-Йорку 11 вересня 2001 р. різні християнські церкви та спільноти заснували Вселенську конвенцію про мир у Рейні-Майн, щоб християни різних конфесій разом молилися та поширювали мир в суспільстві. Саме тут в 2002 році розпочалася рух «Wanderfriedenskerze» – «Мандруюча світом свічка».
Завжди, 1 вересня – в річницю початку Другої світової війни, – рух «Wanderfriedenskerze» починається зі спільної служби в пам’ять жертв війни і тиранії. Звідти світові свічки йдуть в подорож через близько 70-80 громад, шкіл та християнських установ у регіоні Рейн. Вони об’єднують християн у різні події, щоб вшанувати пам’ять жертв війни, терору та тиранії. Згодом світові свічки передаються партнерським церквам та організаціям як сполучні символи для миру та примирення, особливо в кризових та конфліктних регіонах світу.

За матеріалами Харківського Екзархату УГКЦ 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини