Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Зустріч Харківського деканату

19 вересня відбулась перша після літньої перерви зустріч духовенства Харківського деканату. Цього разу понад двадцять священиків, сестер-монахінь та богопосвячених осіб зібралися в парафії святого Вікентія де Поля. Це був других день новенни до святого Покровителя цієї парафії у присутності його реліквій. Тут 27 вересня, у день спомину св. Вікентія де Поля відбудеться храмове свято.
Духовний отець деканату Маріуш Возняк ОР присвятив конференцію листу папи Франциска до священиків з нагоди 160-річчя відходу до вічності святого настоятеля з Арс Жана-Марі Віанея. Святіший Отець звернувся до співбратів у служінні зі словами подяки, підтримки й підбадьорення. 
Отець Маріуш детально зупинився на всіх темах, яких Папа торкнувся у листі до священиків.

Проповідь виголосив настоятель парафії св. Вікентія де Поля о. Ян Мартінчек СМ. За основу він взяв проповідь засновника свого ордену, присвячену словам Христа: «Шукайте перше Царство Боже…» (Мт 6,33).

Слово «шукайте» означає багато речей. Воно вчить нас постійно прагнути того, що маємо робити, постійно прагнути Царства Божого, ніколи не згасати, спостерігати за внутрішніми порухами та керувати ними, зневажати насолоди цього світу.
«Пошук» звучить як зацікавленість та активність. Шукайте Бога в собі! Святий Августин зізнається, що ніколи б Його не знайшов, якби шукав Його поза собою. Шукайте Бога у глибині вашої душі, як у Його улюбленому житлі. Внутрішнє життя є обов’язковим,   ми повинні усе поставити на його службу. Якщо ми нехтуємо цим, то нехтуємо всім.
Тому будемо прагнути стати внутрішніми людьми, дозволяючи Ісусу Христу царювати в нас. Тож шукатимемо слави Божої, шукатимемо Царства Христа.
«Ось Я вас посилаю як ягнят між вовків», ­– сказав Господь до апостолів (Йн 10,3). Він не хотів, щоб вони турбувались про те, що відповідатимуть правителям, і тому сказав: «…не журіться, як або що вам говорити, – дано буде вам на той час, що маєте говорити» (Мт 10,19). Тож не будемо сумніватися, що Господь буде з нами, щоб у певних обставинах дати слова та терпеливість, які лічать досконалим християнам. Покладімо на Бога всі свої турботи, і не будемо бажати нічого іншого, як тільки того, щоб подобатися Йому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини