Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

«Відновлюєш обличчя землі» (Пс 104,30)

Делегація «Renovabis» у Харкові

Святих Дух діє у Церві Христовій через людей, серця яких відкриті на Його подих. Саме так виникла благодійна організація «Renovabis» Римсько-католицької церкви Німеччини, представники якою відвідали Харків 27  серпня. Організація була створена Конференцією єпископів цієї країни у 1993 році після розпаду Радянського Союзу та падіння комуністичної ідеології в країнах Центральної та Східної Європи. Коли у 1989 року впала «залізна завіса», до країн комуністичного блоку повернулась свобода віри та совісті. Почалася віднова храмів, парафій та структур Католицької церкви. Падіння планової економіки в соціалістичних країнах спричинило фундаментальні переміни також у соціальній сфері. Щоб висловити солідарність із мешканцями цих країн не тільки на словах, а й на ділі, єпископат Німеччини створив благодійну організацію, яку назвав латиною «Renovabis». Ця назва походить із псалма 104(103),30: «Emitte Spiritum tuum, et creabuntur, et renovabis faciem terrae» – «Посилаєш Ти духа Свого, вони творяться, і Ти відновлюєш обличчя землі». І власне цю місію відновлення обличчя країн Центральної та Східної Європи й виконує «Renovabis».
Якщо ми подивимось на обличчя Харкова, то завдяки цій благодійній організації на ділянці землі, що прилягає до римсько-католицького храму Успіння Пресвятої Діви Марії (будівля з 1891 р. є пам’яткою архітектури) по вул. Гоголя, 4, у  2007–2016 рр. було зведено будинок, де розташувалося єпархіальне управління та парафіяльний дім. Цей дім, який повторює архітектурний стиль храму, і територія навколо стали окрасою центральної частини міста. Також, крім цього, римсько-католицька громада Харкова чинить немало духовних та благодійних справ для мешканців міста. Насамперед, це душпастирство людей, що визнають себе католиками, далі – бібліотека християнських знань ім. свв. Кирила і Мефодія, якою користуються не тільки парафіяни, а й науковці та ті, що шукають Бога, також можливість час від часу послухати концерти органної музики. У катедрі проводять екскурсії за темою «Храми Харкова», і туристи та слобожани мають змогу більше дізнатися про історію харківських католиків та взагалі про римсько-католицький обряд у християнстві.
Крім вищезгаданого, біля катедри 2014 року стараннями єпископа Станіслава Широкорадюка та благодійників було відкрито соціальний центр св. Єлизавети Угорської.
Це все та багато іншого побачили 27 серпня представники «Renovabis»: виконавчий директор пан Буркхард Ханеке та відповідальний за благодійні проекти в Україні й Словаччині пан Йоахим Зауер. Вони провели робочу зустріч із єпископом Станіславом Широкорадюком, який потім і показав гостям те, що вдалося зробити в Харкові за роки відновлення структур Римсько-католицької церкви в Україні. Гості могли радіти, що дійсно завдяки їхнім старанням обличчя цієї частини Харківської землі змінилося і продовжує змінюватися натхненням Святого Духа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини