Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

XXIII Всесвітній день богопосвяченого життя у Харківській катедрі

2 лютого за традицією, яку запровадив у Католицькій Церкві св. Папа Йоан Павло ІІ, разом із літургійним святом Стрітення Господнього відзначається День тих, хто цілковито присвятив своє життя Богові. Це монахи, монахині та члени інститутів богопосвяченого життя.
У цей день, який у цьому році припав на першу суботу лютого, присвячену Непорочному Серцю Діви Марії, від десятої години у кафедральному соборі тривало поклоніння Пресвятим Дарам. Разом у молитві перебували духовенство Харківського деканату та миряни.

О 12.00 освяченням стрітенських свічок та урочистою процесією розпочалася Свята Меса, яку очолив владика Станіслав Широкорадюк у співслужінні із єпископом-помічником Яном Собіло, настоятелем кафедральної парафії о. Григорієм Семенковим та священиками Харківського деканату.
Під час проповіді владика Станіслав докладно зупинився на євангельському тексті, що описує подію Посвячення Дитяти Ісуса Господу у Єрусалимському Храмі (див. Лк 2,22-40). Єпископ звернув увагу на початок цього уривку: «А коли за Законом Мойсея минулися дні їхнього очищення, то до Єрусалиму принесли Його, щоб поставити Його перед Господом». У Законі Мойсея йшлося про очищення жінки після пологів. Але Лука пише про період очищення всього Святого Сімейства, не розділяючи їх.
Єпископ також зупинився на особі пророчиці Анни, дочки Фануїлової з племені Асира (див. Лк 2,36), яка є конкретною особою зі своїм родоводом, що мала свою конкретну місію на землі. Анна виконала її і удостоїлась честі побачити Месію та проголосити Його прихід. Цей приклад надихає усіх, хто має особливе покликання у Церкві, хто цілком присвятив своє життя Господу, бути вірними Його свідками у цьому світі, подібно військовим, що присягнули на вірність Вітчизні.
Відображенням і прикладом цієї відважної вірності стало смиренне прийняття владикою Станіславом Широкорадюком його нового призначення, яке було оприлюднене власне у цей день. Святіший Отець призначив владику Станіслава єпископом-коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії зі спеціальними повноваженнями.
Цю номінацію зачитав після Літургії отець-канонік Григорій Семенков. Також цим документом владика Станіслав номінований Апостольським Адміністратором Харківсько-Запорізької дієцезії.
Отець Григорій побажав владиці сил від Божого Агнця, що бере на Себе гріхи світу, і запевнив у молитві. Владика Станіслав заохотив усіх молитися за нього та нового єпископа-ординарія Харківсько-Запорізького, якого ще буде призначено.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини