Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

У Ватикані розпочався Синод Єпископів про молодь, віру й покликання

Від 3 до 28 жовтня 2018 р. у Ватикані триває XV Звичайна Асамблея Синоду Єпископів. Вона розпочалась на площі Святого Петра урочистою Святою Месою, яку вранці очолив Папа Франциск.

Втретє  під час понтифікату Папи Франциска ієрархи з усього світу зібрались у Ватикані на Синод Єпископів. Після двох Синодів, присвячених сім’і, на цей раз темою зустрічі є «Молодь, віра та розпізнавання покликання». Синод триватиме майже три тижні до неділі, 28 жовтня.

В рамки Синоду входять загальні засідання, під час яких кожен учасником зможе поділитись своїми думками чи взяти участь у дебатах. Другий етап діяльності Синоду – це дискусії в 14 групах, поділених за мовами: французькою, італійською, англійською, португальською, іспанською та німецькою. Наприкінці учасники Синоду знову зберуться на загальні засідання, щоб обговорити кінцевий документ, який приготує спеціально призначена комісія.

Учасники Синоду обговорюють Робочий документ «Instrumentum Laboris», в який включені результати консультацій з місцевими Церквами та документ, опрацьований під час передсинодальної зустрічі молоді, яка відбулась у Ватикані в березні цього року. Упорядники документу старались пояснити світ молоді, посилаючись на різні джерела, такі як, наприклад, опитування в інтернеті, в якому взяли участь понад сто тисяч юнаків і дівчат з різних частин світу.

У Синоді вберуть участь 267 ієрархів, запрошено 23 експертів та 37 слухачів, серед яких 34 представники молоді від 18 до 29 років. Присутні також делегації християн інших віровизнань.

Засідання Синоду закриті для журналістів. У них беруть участь лише представники засобів суспільної комунікації Ватикану, які регулярно звітуватимуть про перебіг зустрічі. Регулярно будуть проводитись брифінги та прес-конференції. Про Синод зможуть інформувати також і його безпосередні учасники.

Синод, як було згадано, розпочався Святою Месою, яку очолив Святіший Отець, а о 16:30 римського часу молитвою та виступом Папи Франциска в Синодальному залі почалося перше засідання, під час якого звітували  Генеральний Секретар Синоду Єпископів кардинал Лоренецо Балдіссері та бразилійський кардинал Сержо да Роша, Головний Доповідач Синоду.

Папа відкриває Синод про молодь: будуйте світ, кращий від теперішнього

Святою Месою, відслуженою на площі Святого Петра у Ватикані, 3 жовтня 2018 л., Папа відкрив Синод Єпископів про молодь, закликаючи усунути бар’єри, які відділяють Церкву від молоді та вийти поза межі схем і звичок

Розпочинаючи проповідь під час Святої Меси з нагоди відкриття XV Генеральної Асамблеї Синоду Єпископів, що триватиме у Ватикані до 28 жовтня на тему «Молодь, віра і розпізнання покликання», Папа Франциск закликав Святого Духа, щоб у цей «момент благодаті», яким є Синод, «відновити в пам’яті та оживити Господні слова», наново збуджуючи «запал і захоплення Ісусом. Адже ми знаємо, що наша молодь здатна пророкувати і має бачення залежно від того, як ми, тепер дорослі чи літні люди, спроможні мріяти й, таким чином, впливати та ділитись мріями й надіями, які несемо в своїх серцях.

Віднайти простір, який запалює серце

Святіший Отець молився до Святого Духа, щоб Синодальні Отці не дозволили, аби їх змогли пригнітити «пророки лиха та нещастя» чи власні «обмеження помилки й гріхи», але були спроможні «знайти простір, який запалює серце й розрізняти шляхи Святого Духа».

Тепло прийнявши двох єпископів КНР, що «вперше можуть взяти участь у Синоді», адже «завдяки їхній присутності єдність усього єпископату з Наступником святого Петра є ще наявнішою. Святіший Отець висловив сподівання, що це «нове церковне зібрання», зможе «розширити горизонти, відкрити серця і перетворити структури, які сьогодні нас сковують, відокремлюють та віддаляють від молоді, віддаючи їх на поталу негоди, позбавляючи їх підтримуючої спільноти віри, перспектив сенсу та життя».

Усвідомити ситуації, в яких перебуває молодь

Проповідник ствердив, що «надія кидає нам виклик», адже, вона спонукає «встати й прямо подивитись в обличчя молоді та ситуацій, в яких вони перебувають. Ця ж надія вимагає від нас трудитись над подоланням ситуацій нестабільності, виключення й насильства, в які потрапляє наша молодь. Молоді люди, в результаті багатьох рішень, прийнятих у минулому, закликають нас з більшим зобов’язанням та разом з ними подбати про теперішнє й боротись проти того, що різними способами заважає їхньому життю розвиватись у гідний спосіб. Вони просять і вимагають креативної самовідданості, динамізму, сповненого ентузіазмом та надією, аби ми не залишили їх в руках численних торгівців смертю, які пригнічують їхнє життя та затемнюють їхню візію».

Будувати кращий світ

Папа Франциск звернувся до Синодальних Отців із закликом «слухати одні одних, щоб разом розрізняти те, чого Господь сподівається від Своєї Церкви», а це вимагає бути уважними й не вчиняти першорядним те, що є другорядним і другорядним те, що є важливим.

За словами Святішого Отця, потрібно «слухати Господа, аби почути разом з Ним волання Божого люду; слухати людей, разом з ними дихати волею, до сповнення якої нас закликає Господь. З ентузіазмом будуйте світ, кращий від теперішнього», –сказав Папа.

Папа перестеріг, що необхідно уникати «спокуси потрапити в моралістичні чи елітарні наставлення, а також піддатись привабливості абстрактних ідеологій, які ніколи не відповідають дійсності».

Церква дивиться на Синод з довір’ям і любов’ю

Закінчуючи проповідь під час Святої Меси з нагоди відкриття Синоду Єпископів про молодь, Папа Франциск процитував звернення свого попередника, Папи Павла VІ до молоді наприкінці ІІ Ватиканського собору (8 грудня 1965 р.): «Протягом чотирьох років Церква трудилась над омолодженням власного обличчя, щоб краще відповідати задумові її Засновника, великого Живучого, вічно молодого Христа. Закінчуючи цей вражаючий ʺперегляд життяʺ, Церква звертається до вас: для вас, молоді люди, насамперед, задля вас, Церква за посередництвом свого Собору запалила світло, яке просвітлює майбутнє, ваше майбутнє».

Святіший Отець завершив свою проповідь словами: «Синодальні Отці, Церква дивиться на вас з довір’ям і любов’ю».

Автор: с. Лідія  Короткова, СНДМ – Ватикан

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини