Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Нове життя старовинного органу

27 жовтня у храмі Святого Сімейства відбувся перший з трьох запланованих вокально-органних вечорів. У цьому храмі стараннями о. Леоніда Ткачука МІС було встановлено старовинний бароковий орган із Голландії. Фахівці дали його звучанню, а також акустиці храму високу оцінку.
Першим фаховим органістом, який своєю грою вдихнув нове життя в цей інструмент, став головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету Дмитро Морозов.
У першому концерті, на який зібралося близько ста слухачів, маестро виконав три твори Й. С. Баха – Токкату і фугу ре-минор та хорали «Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ» (До Тебе, волаю, Господи Ісусе Христе), «Christ lag in Todesbande» (Христос лежав у гробі), Прелюдію соль-мінор Дітріха Букстехуде та сонату для клавіра Доменіко Скарлатті. Під акомпанемент Дмитра Морозова його дружина, заслужена артистка України, Олена Ширяєва (сопрано) виконала арію Норми з однойменної опери Вінченцо Беліні та «Аве Марія» Джуліо Каччіні.
На початку вечора організатор концерту отець Микола Бєлічев МІС тепло привітав гостей, назвавши їх друзями, як називав Христос Своїх учнів. Отець Микола заохотив усіх відкрити не тільки свої вуха, але й душу, щоб музика наблизила її до Господа. Між виконанням окремих творів доктор-музикознавець Олена Рощенко знайомила слухачів з їх композиторами.
На кінець, після тривалих аплодисментів маестро вдруге виконав славетну Токкату і фугу ре-минор Й. С. Баха.

Наступні вокально-органні вечора відбудуться 10 листопада та 1 грудня 2018 року Вхід вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини