Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Храмове свято у Полтаві

15 вересня парафія Воздвиження Хреста Господнього відзначала храмове свято, на яке приїхали гості з Миргорода та Харкова. Урочисту Святу Літургію очолив о. Маріуш Возняк ОР. У своїй проповіді він звернув увагу на Хрест, який є великою силою, що підтримує християнина на шляху до Бога. Знак хреста, яким ми осіняємо себе під час особистої молитви чи Святої Літургії, яким благословляємо їжу, допомагає нам усвідомити істину, що прихована у листі святого Павла до галатів: «Живу вже не я, а живе Христос у мені» (Гал 2,20).

Варто замислитись над тим, що нам перешкоджає жити в такій єдності із Христом. Це егоїзм та марнота. Отець Маріуш коротко описав ілюзії життя, що спираються на ці «цінності», і наголосив, що тільки хрест є тією реальністю, яка спроможна зцілити нас та дати спасіння.

Хрест має дві поперечини – вертикальну і горизонтальну. Вертикальна поперечина хреста Господнього з’єднує небо із землею, а горизонтальна нагадує розпростерті руки Христа, які з висоти хреста обіймають нас і притягують до Нього. На перетині двох балок хреста є Серце Ісуса, яке невпинно б’ється і обдаровує нас вічним життям.

Після Святої Меси були освячені нові сходи до храму. Потім парафіяни запросили усіх на частування. А для дітей був підготовлений квест.

З історії парафії (інфо: rkc.in.ua): Храм Воздвиження Хреста Господнього ще до війни знищила радянська влада. На початку 90‑х років на запрошення полтавських католиків до них почав приїжджати з Харкова о. Юрій Зімінський МІС. У 1994 році його стараннями було придбано старий будинок на вул. Марата, 16, і після незначного ремонту вже на Різдво там відправили першу Святу Месу. 3 грудня 1994 року єпископ Ян Пурвінський (парафія тоді належала до Києво-Житомирської дієцезії) затвердив статут парафії, а 17 березня 1995 року статут було зареєстровано рішенням Полтавського облвиконкому.

14 лютого 2002 року на прохання єпископа до Полтави прибули священики зі згромадження Місіонерів Облатів Пресвятої і Непорочної Діви Марії. Восени того ж року перший настоятель парафії, майбутній єпископ о. Яцек Пиль розпочав будівництво нового храму та помешкання для священиків, яке було завершене у 2004 році вже під керівництвом нового настоятеля о. Ромуальда Опєлкі. 26 березня 2004 року храм освятив єпископ Харківсько-Запорізький Станіслав Падевський.

Світлини: с. Роза Шмідтляйн SJE, о. Маріуш Возняк ОР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини