Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

День святого Шарбеля

22 вересня в парафії Божого Милосердя і святого Шарбеля був день шанування св. Шарбеля. Дні шанування відбуваються 22 числа кожного місяця.

Надприродна операція

Увечері 22 січня 1993 року Нохад Шамі, мати дванадцяти дітей, відчула особливу потребу помолитися перед сном. Декілька місяців раніше вона перенесла інсульт, унаслідок якого була наполовину паралізована. Лікарі сказали, що її сонна артерія майже цілком блокована, і допомогти може тільки операція із вживлення імплантанта, якого жінка страшенно боялася. Коли того вечора вона молилася до Пресвятої Діви Марії та святого Шарбеля, глибоке покаяння огорнуло її серце, і вона заснула з небувалим почуттям умиротворення.

За словами самої Шамі, вона прокинулася близько другої години ночі від сліпучого світла (можливо, це був сон). Біля своєї постелі жінка побачила двох ченців. В одному вона впізнала святого Шарбеля, а іншим, як виявилося пізніше, був пустельник четвертого століття, святий Марон (засновник Маронітської церкви). «Я прийшов зробити операцію, яку ти не хотіла, щоб робили лікарі», – мовив святий Шарбель до Нохад. Операція пройшла непомітно. Потім чернець допоміг жінці сісти на ліжку та подав їй склянку води. Вона випила без соломинки, чого раніше не могла робити. Коли ченці зникли, Шамі усвідомила, що може рухати паралізованою рукою і нормально ходити.

На радощах Нохад розбудила чоловіка й дочок. Усі були приголомшені, побачивши жінку здоровою. На її шиї було два шви, зашитих бавовняними, шовковими й нейлоновими нитками. І сьогодні ці знаки незвичайного зцілення залишаються видимими шрамами.

Наступної ночі жінка знову побачила вві сні святого Шарбеля. Він сказав їй: «Я зробив тобі операцію, щоб повернути людям віру. Відвідуй мій скит 22-го числа кожного місяця та регулярно до кінця життя бери участь у Святій Літургії». Відтоді Нохад Шамі ходить у паломництво до Аннаї двадцять другого числа кожного місяця. І не вона одна. Поклонитися нетлінному тілу святого стікаються тисячі прочан.

Там, у монастирі святого Марона, вони беруть участь у спеціальному Богослужінні. Після цього деякі підходять до Нохад Шамі з проханням про молитву, і вона коротко молиться над кожним із них. Інші підходять до неї ближче, щоб роздивитися шрами на шиї, котрі цього дня злегка кровоточать.

Прочани також моляться біля гробу святого Шарбеля, виставленого в маленькій каплиці всередині монастиря. Йдучи нагору, прочани відвідують скит пустельника, звідки видно прекрасний краєвид на долину річки Нахр Ібрагім (або річки Авраама).

Мовчазна євангелізація

За заступництвом святого Шарбеля відбулося й відбувається чимало чудес. Наприклад, канадський священик отець Луї Метер провів ретельне дослідження і 2010 року представив офіційний звіт про зцілення більше шістдесяти людей, з яких – десять мусульман. Деякі з них, як Нохад Шамі, отримують миттєве зцілення від якихось фізичних хвороб, інші – зціляються духовно. Наприклад, одна подружня пара, що перебувала у сварці, була дуже здивована, зустрівшись перед обителлю пустельника. Виявляється, святий Шарбель організував цю зустріч, з’явившись кожному з подружжя уві сні та просячи до 10 години ранку піти на сповідь.

З огляду на нелегку ситуацію на Близькому Сході та наслідки громадянської війни, монастир святого Марона став однією з головних сповідалень Лівану. Багато чоловіків, мобілізованих на війну, приходять сюди для примирення з Богом. Молоді пари з дітьми шукають Божого благословення й захисту для своєї родини. Багато прочан стають на коліна перед Богом у дусі покаяння. Щороку залучаючи до Аннаї чотири з половиною мільйони прочан, мовчазний святий Шарбель є найбільш красномовним прикладом нової євангелізації.

Та Шабель – не лише ліванський святий. За словами Папи Павла VI, своїм покаянням і безустанною заступницькою молитвою, схожою на молитву Мойсея, святий Шарбель присвятив себе спасінню всіх людей. Його життя й заступництво, що триває на небесах, – це дар всьому світу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини