Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових

3 червня 2018 року в Харківському кафедральному соборі урочисто відзначили свято Пресвятих Тіла і Крові Ісуса Христа. У Святій Месі, яку очолив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізький Станіслав Широкорадюк, взяли участь вірні, священики та монахині з усіх католицьких парафій Харкова. Під час проповіді владика згадав про ходу на захист сімейних цінностей, яка відбулася напередодні, 2 червня, в Києві. У ній взяли участь близько 10 тис. людей різних віросповідань. Владика Станіслав, сказав, що ми не повинні боятися виявляти світові те добре, що маємо. Найбільшою ж Цінністю в нашій Церкві є Ісус Христос у Пресвятих Дарах.

Після святої Меси всі присутні пройшли процесією із Пресвятими Дарами чотирма вулицями Харкова, які прилягають до храму Успіння Богородиці. По дорозі зробили чотири зупинки біля переносних вівтарів, біля кожного з яких один зі священиків читав фрагмент із Євангелія та в короткій проповіді говорив про важливість таїнства Євхаристії, Котра є джерелом сили й натхнення для вірян. Потім владика Станіслав Пресвятими Дарами в дароносиці благословляв людей, їхні місця праці та відпочинку. Процесія завершилася біля храму благословенням дітей.

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових у Католицькій церкві присвячена вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюються хліб і вино під час Євхаристії. Відзначається як  торжество в четвер, на одинадцятий день після П’ятдесятниці.  В Україні та деяких інших країнах святкування цієї урочистості перенесли на неділю, яка йде за цим четвергом, щоб у ній могла взяти участь більша кількість людей.

Свято виникло в XIII столітті і спочатку було місцевим. Його появу пов’язують з особоюблаженної Юліанни з Льєжа.В 1251 р. Святий Престол підтвердив це свято для Льєжської єпархії, а вже у 1264 р. папа Урбан IV зробив його обов’язковим для всієї Церкви.

Особливою ознакою цього свята є урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або вулицями міста. Очолюють її священики, які несуть дароносицю, за ними йдуть парафіяни. Перші згадки про процесії належать до XIII століття, очевидно, вони виникли майже одночасно із самим святом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини