Харківсько-Запорізька дієцезія
РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ в УКРАЇНІ

Владика Станіслав Широкорадюк завітав до богопосвячених дів

23 травня владика Станіслав Широкорадюк вперше відвідав дім, де у Харкові мешкає спільнота богопосвячених дів. Єпископ-ординарій відправив Святу Месу у домашній каплиці Марії Магдалини. У проповіді до Євангелія від Марка 9,38-40 владика закликав не ділити людей своїх і чужих, друзів і ворогів. Ісус сказав: «Хто не проти вас, той за вас». І цим правилом ми маємо керуватися у своїх відносинах із людьми інших конфесій. Якщо щось не від Бога, воно само зникне. Церкву ж Христову не подолає жодна криза, яку ми, християни, приносимо до неї зі світу.

З апостольських часів християнські діви, які відчували поклик Господа віддати Йому себе без решти у більшій свободі серця, тіла й духу, за схваленням Церкви приймали рішення жити у чистоті заради Небесного Царства.

Діви, котрі висловлюють святий намір більш досконалого наслідування Христа і яких посвячує Богу єпархіальний єпископ згідно із затвердженим літургійним обрядом, містично заручаються із Христом, Сином Божим та віддають себе служінню Церкві.

Через здійснення урочистого обряду діва стає богопосвяченою особою, великим знаком любові Церкви до Христа та есхатологічним образом Небесної Нареченої і життя майбутнього віку.

Діви, посвячені Богові, під натхненням Святого Духа дають обітницю чистоти, щоб сильніше любити Христа і краще служити ближнім. Відповідно до свого стану й отриманих харизм вони віддають себе покаянню, справам милосердя, апостольству та ревній молитві. Щодня відмовляють Літургію Годин, особливо Утреню та Вечірню. Таким чином, з’єднуючи свій голос із голосом Христа, Первосвященика, і святої Церкви, вони безустанно прославляють Небесного Отця і випрошують спасіння для усього світу.

Діви, посвячені єпископом, мають особливий зв’язок з помісною Церквою, якій самовіддано служать, хоча й залишаються у світі. Через необхідність співпраці присутність дів вимагає особливої уваги з боку єпархіального єпископа та священиків.

Безпосередню відповідальність за посвячених дів в єпархії несе єпархіальний єпископ, котрий розпізнає автентичність покликання, допускає до консекрації та здійснює обряд посвячення дів. За згодою єпархіального єпископа цей обряд може здійснити інший єпископ.

Перед консекрацією єпархіальний єпископ забезпечує кандидатці початкову формацію, а також проводить з нею бесіду, яка стосується її способу життя, якого вимагає харизма посвяченого дівоцтва.

Після консекрації єпископ дбає про постійну формацію та підтримує духовний зв’язок з посвяченими дівами, довіряючи відповідальність за початкову і постійну формацію, а також пастирську турботу над ними відповідно підготовленому священику.

Першочерговим служінням посвяченої діви, яке вона жертвує Церкві, є прагнення особистої святості згідно з харизмою свого стану. Посвячена діва може служити єпархії, добровільно займаючись апостольською діяльністю на прохання єпархіального єпископа як особа, котру працевлаштувала  церковна установа.

Діви можуть об’єднуватися у товариства задля ретельнішого виконання свого наміру та заради служіння Церкві, яке узгоджується з їхнім станом та яке вони реалізують допомагаючи одна одній.

Задля сумлінної реалізації свого покликання посвячена діва по змозі бере щоденну участь у святій Месі та поклоняється Ісусові у Святих Дарах, читає Святе Письмо, розмірковує над Словом Божим, відмовляє Літургію Годин, особливим чином вшановує Марію, котра є для неї взірцем та опорою, часто сповідається та вільно обирає духовного керівника. У своєму переживанні євангельської святості посвячена діва може обрати будь-яку форму духовності, закорінену у традиції Церкви.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини