Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Сьогодні ми святкуємо Благовіщення Господнє

Зазвичай ми відзначаємо це торжество в березні. Цього року Церква перенесла його на сьогодні. Благовіщення Господнє зазвичай відзначається в дуже конкретний день. Однак в цьому році відбулися значні зміни.
Благовіщення, відоме також як Благовіщення Пресвятої Богородиці, відзначається 25 березня, рівно за дев’ять місяців до Різдва.
В основі торжества – повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії «Благої Вісті» (звідси и Благовіщення) про народження у Неї божественного Немовляти, Спасителя роду людського, описаного у Євангелії від Луки (Лк 1,26-38). Однак в цьому році Благовіщення Господнє 25 березня не відзначали. Чому це сталось?
Літургійні норми Церкви передбачають, що свято не може відзначатися по неділях, на Страсному тижні або в Октаві Пасхи. Тому в цьому році ми відзначаємо торжество Благовіщення тільки 9 квітня, в перший понеділок після свята Божого Милосердя.
Іншими словами, Церква не хотіла, щоб події Страсного тижня були закриті важливим, але в цьому випадку вторинним, святкуванням. Це нагадує нам про велику подію, з якої почалася нова ера в історії людства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини