Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Месу Навечір’я Пасхи увечері 31 березня 2018 року в харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії очолив владика Станіслав Широкорадюк.

На цю Месу були запрошені представники УПЦ КП на чолі з владикою Митрофаном.

Після закінчення богослужіння була освячена їжа до великоднього столу.

Літургія Навечір’я Пасхи – найтриваліше богослужіння літургійного року, але це не дивно. Протягом однієї літургії згадується не тільки перехід Христа від смерті до життя, але й уся історія створіння, об’явлення Бога вибраному народові та взаємин Бога і людей. В Євхаристії разом з хлібом і вином на вівтар приносять Агнця, щоб стати освяченої і зміненій Його життям.

Навечір’я Пасхи складається з чотирьох частин – Літургії світла, Літургії слова, Літургії хрещення та Літургії Євхаристії. Під час Літургії слова читаються дев’ять біблійних читань. Сім старозавітних читань покликані показати божественний задум щодо людства від моменту створення людини до пришестя Христа на Землю. Читання з Нового Завіту ілюструють події і значення Воскресіння Христа у ділі спасіння людей. Після старозавітних читань співається урочистий гімн Gloria, причому при виконанні гімну вперше з літургії Великого четверга звучить орган. З цього моменту богослужіння супроводжується звуками музичних інструментів. Перед євангельськими читаннями звучить урочисте «Алілуя».

Закінчується служба урочистим проголошенням «Христос воскрес», на що зібрані відповідають «Воістину воскрес». Потім звершується хресний хід навколо храму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини