Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Меса освячення мира у Харкові

28 березня у Харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці владика Станіслав Широкорадюк у співслужінні із священиками Харківського, Полтавського і Сумського деканатів відправив Святу Літургію освячення мира. Зібрані навколо вівтаря пресвітери відновили свої обітниці, які вони приносили під час таїнства Священства. Під час проповіді ординарій Харківсько-Запорізький закликав вірних молитися за священиків про Божу благодать для них, щоб могли встояти перед усіма спокусами диявола.

Традиція освячення мира відома ще з VII століття, коли в титулярних церквах Рима, крім вечірньої Літургії про встановлення Євхаристії, відправляли ще й покутну Месу й Месу на посвячення олій; згодом вони об’єдналися в ту ранкову, яку ми знаємо зараз.
У літургії латинської Церкви освячують три олії: перед закінченням євхаристійної молитви святять єлей хворих для Таїнства Єлеопомазання, а після Причастя – єлей катехуменів для Хрещення й миро, яке використовують для Таїнства Священства. Єлеї містять тільки оливкову олію; миро ж складається з оливкової олії й бальзаму, який почали додавати у VI столітті. Колись використовували арабський бальзам, щоб надати миру особливого аромату, а тепер вживають бальзам без запаху.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Останні новини